• Banner

 • Bezpieczne zakupy

  regulamin sklepu internetowego
 • Płatności

  Płatności
 • Paczkomaty Inpost

  Paczkomaty Inpost
Rowery rehabilitacyjne trójkołowe
Rower rehabilitacyjny trójkołowy

Rowery rehabilitacyjne trójkołowe

Rower rehabilitacyjny trójkołowy to niezwykle przyjemne i skuteczne narzędzie terapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zachwianym poczuciem równowagi albo zaburzeniami ruchu. Jest przystosowany do potrzeb starszych, chorych bądź niepełnosprawnych osób. Pozwala na miłe, krótsze i dłuższe przejażdżki – czyli aktywność fizyczną pomimo ograniczeń, a przy okazji wspiera rehabilitację. W ofercie sklepu OCEAN ZDROWIA przygotowaliśmy rowery rehabilitacyjne dla dzieci, nastolatków i dorosłych. A dla osób starszych polecamy zwłaszcza rowery trójkołowe elektryczne (ze wspomaganiem), które pozwalają podróżować szybciej, dalej i łatwiej.

Aktywne filtry

Rower rehabilitacyjny trójkołowy – dla zdrowia, mobilności i przyjemności!

Rower rehabilitacyjny trójkołowy powstał dla osób borykających się z zachwianym poczuciem równowagi i zaburzeniami ruchu. Jest narzędziem terapii, ale i służy jak klasyczny rower – środek transportu, sprzęt sportowy i rekreacyjny. W ten sposób wspiera sprawność cierpiących na zaburzenia równowagi bądź schorzenia narządów ruchu, a przy tym daje przyjemność z rowerowych przejażdżek na świeżym powietrzu oraz ułatwia integrację z rodziną i znajomymi czy rówieśnikami. W ofercie naszego sklepu przygotowaliśmy rowery rehabilitacyjne trójkołowe dla dzieci i młodzieży (dziecięca kolorystyka i wzornictwo) oraz dla osób dorosłych – w tym starszych. W standardzie rower trójkołowy wyposażony jest w:

 • obniżoną ramę ułatwiającą wsiadanie i zsiadanie,
 • hamulec widłowy przedni z funkcją blokady (a jako opcja dodatkowa: hamulec tarczowy tylny),
 • regulowaną kierownicę i siedzisko,
 • napęd w systemie ostrego koła (opcjonalnie wolne koło i wspomaganie),
 • bagażnik tylny.

Rower trójkołowy umożliwia bezpieczną jazdę bez ryzyka utraty równowagi i upadku. Jest też przystosowanych do różnych, w tym bardziej wymagających warunków – jak pokonywanie niewysokich krawężników albo nierówności terenu. A jazda na rowerze: ruch stymulująco wpływa na układ kostno-mięśniowy, poprawia krążenie i wzmacnia cały organizm.

Rower trójkołowy rehabilitacyjny z systemem ostrego koła

Trójkołowe rowery rehabilitacyjne najczęściej są wyposażone w system ostrego koła – rodzaj napędu, który wymusza ciągły ruch nóg. Czyli żeby się poruszać na nich, należy ciągle pedałować. Dla niektórych osób jest to szczególnie wskazane, bo intensyfikuje rehabilitację. Jej efekty są lepsze i pojawiają się szybciej. Ten system jest obecny przede wszystkim w modelach dla dzieci i młodzieży. Natomiast w sklepie OCEAN ZDROWIA zamówią też Państwo rower rehabilitacyjny (trójkołowy) z innym rodzajem napędu – np. z wolnym kołem lub torpedo (wystarczy poinformować nas o takiej potrzebie podczas składania zamówienia).

Rowery rehabilitacyjne trójkołowe ze wspomaganiem elektrycznym

Przede wszystkim osobom starszym, lecz również każdemu, kto chce zwiększyć swoje rowerowe możliwości, polecamy elektryczne rowery rehabilitacyjne w wersji ze wspomaganiem lub z manetką napędu ciągłego (z regulacją prędkości). To rozwiązanie pozwala jeździć szybciej, dłużej i łatwiej, a w szczególności – pokonywać bez większego wysiłku wymagające wzniesienia. W większości modeli przyspieszenie można zwiększyć w chwili ruszania pod górkę (lub gdy robi się trudniej). Elektryczny rower rehabilitacyjny jest łatwy w obsłudze, a bateria lekka i możliwa do demontażu. Manetka napędu ciągłego pozwoli na jazdę bez pedałowania – doskonale sprawdzi się u osób o ograniczonych możliwościach fizycznych (np. u seniorów).

Zachęcamy do kontaktu – doradzimy wybór modelu czy podpowiemy, co się najlepiej sprawdzi w stosunku do indywidualnych potrzeb.

Śledź nas na Facebooku