• Banner

 • Bezpieczne zakupy

  regulamin sklepu internetowego
 • Płatności

  Płatności
 • Paczkomaty Inpost

  Paczkomaty Inpost
Materace przeciwodleżynowe
Materac przeciwodleżynowy, materac na odleźyny

Materace przeciwodleżynowe

Odleżyny to bardzo poważne powikłanie, które spowodowane jest przez długotrwały ucisk tkanek miękkich do kości. Owrzodzenia te rozwijają się głównie u tych pacjentów, którzy chorują na schorzenia uniemożliwiające funkcjonowanie poza łóżkiem. Niemniej zmianom tym można skutecznie zapobiegać, a jednym ze sposobów jest zaopatrzenie się w materac przeciwodleżynowy, który pomaga rozkładać nacisk na większą powierzchnię ciała i cyklicznie zmieniać punkty podparcia. Tego typu produkty oferujemy w sklepie OCEAN ZDROWIA. Zapraszamy do sprawdzenia naszego asortymentu!

Aktywne filtry

Indeks: MEDICO PRO VISCO

Materace zostały wykonane z najnowocześniejszych materiałów,  aby zapewnić pacjentom najlepszą jakość snu i odpoczynku, co jest kluczowe dla ich zdrowia i dobrej kondycji fizycznej. Specjalnie zaprojektowane rdzenie piankowe są okryte pokrowcem paroprzepuszczalnym, nieprzemakalnym i zmywalnym.

Cena 755,00 zł
Więcej
Zapytaj o darmową wysyłkę

Indeks: MAT X1

MAT X1 podstawowy materac zmienno-ciśnieniowy. Skuteczny przy profilaktyce i leczeniu odleżyn do I stopnia. Zaleca się stosowanie materaca razem z dodatkowym materacem gąbkowym tzw. podkładem, dla lepszej stabilizacji materac wyposażony jest w kołnierz, który zawinięty jest na podkładzie.

Cena 279,00 zł
Więcej
Zapytaj o darmową wysyłkę

Indeks: Protector 3

Materac przeciwodleżynowy pneumatyczny, składa się z podkładu rurowego oraz wydajnej pompy zmiennociśnieniowej. Podkład wyposażony jest w 17 komór (w tym 6 z mikrowentylacją) naprzemiennie napełniających się i opróżniających, przez co minimalizuje ucisk na poszczególne partie ciała

Cena 666,00 zł
Więcej
Zapytaj o darmową wysyłkę

Indeks: Protector 2

Materac pneumatyczny to najbardziej zaawansowane rozwiązanie w leczeniu odleżyn. Wskazane dla osób stale leżących. Pompa realizuje ciągłą, naprzemienną zmianę ciśnienia powietrza w komorach materaca, przez co nacisk na poszczególne partie ciała także ulega ciągłym zmianom

Cena 579,00 zł
Więcej
Zapytaj o darmową wysyłkę

Materac na odleżyny – dlaczego jest tak ważny?

Odleżyny wiążą się nie tylko z dyskomfortem i zmianami skórnymi, ale i również dolegliwościami bólowymi, które według wielu pacjentów towarzyszą im na każdym etapie rozwoju tychże owrzodzeń. Warto omówić jeszcze jedną i możliwe, że nieco ważniejszą kwestię. Jeżeli odleżyny zaczną pojawiać się na skórze kończyn, które w wyniku wypadku czy choroby zostały całkowicie sparaliżowane, wówczas chory nie odczuwa przeważnie bólu. To natomiast jednoznaczne jest z tym, iż mogą one zostać niezauważone przez długi czas, co wiąże się z brakiem odpowiedniego i szybkiego postępowania. Taka sytuacja w konsekwencji nierzadko doprowadza do zakażenia, na skutek którego może dojść do sepsy.

Tutaj jednak z pomocą przychodzą materace przeciwodleżynowe, które stosuje się w profilaktyce i leczeniu odleżyn. Tego typu produkty mają za zadanie eliminować ucisk i sztywnienie kończyć, wpływając korzystnie nie tylko na zdrowie, ale i także komfort osoby chorej. Ten sprzęt medyczny rewelacyjnie sprawdza się w prywatnych i publicznych placówkach opieki zdrowotnej, jak i w domach pacjentów.

Materac przeciwodleżynowy pneumatyczny – mnogość wariantów

W asortymencie sklepu OCEAN ZDROWIA znajduje się szeroka gama materaców, które dedykowane są dla wszystkich chorych, którzy są w grupie ryzyka zachorowania na odleżyny. Produkty te różnią się od siebie wymiarami, kolorystyką, dodatkowymi funkcjami, maksymalnym obciążeniem oraz skalą EPUAP, która określa stadia rozwoju owrzodzeń. Dostępne są także rozmaite rodzaje, dzięki czemu każdy klient ma okazję, aby dobrać sprzęt zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami.

 • Materac przeciwodleżynowy rurowy.
 • Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy.
 • Materac przeciwodleżynowy pasywny.

Większość materacy z naszej oferty jest pneumatyczna (zmiennościowa). Są one zatem podzielone na komory powietrzne, które pompa cyklicznie napełnia powietrzem i opróżnia. Dzięki temu dochodzi do zmiany ciśnienia w punktach podparcia ciała i pobudzenia krążenia tam, gdzie styka się konkretny obszar skóry z powierzchnią materaca i łóżka. To z kolei daje gwarancję zminimalizowania potencjalnego ucisku do praktycznie zera. Co więcej, materac pneumatyczny umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru ciała, co zapobiega powstawaniu nowych odleżyn.

Materac przeciw odleżynom w OCEAN ZDROWIA – doskonała jakość

Materace przeciwodleżynowe stosuje się niekiedy u sporej liczby pacjentów, dlatego też muszą one wykazywać pewne cechy, dzięki którym będą bezpieczne w użytkowaniu. Podstawową z nich jest wysoka klasa wykonania z solidnych materiałów (np. nylonu), które nie uczulają oraz są łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji. Tym wyróżniają się produkty z asortymentu sklepu OCEAN ZDROWIA – u nas polska jakość idzie w parze z mistrzowską precyzją i dbałością o nawet najmniejsze szczegóły. Każdy materac antyodleżynowy z naszej oferty jest najwyższym świadectwem na rozwój medycyny, który stawia to coraz większe wymagania rynkowi.

Śledź nas na Facebooku