• Banner

 • Bezpieczne zakupy

  regulamin sklepu internetowego
 • Płatności

  Płatności
 • Paczkomaty Inpost

  Paczkomaty Inpost
Wózki inwalidzkie
Wózki inwalidzkie, wózki dla niepełnosprawnych

Wózki inwalidzkie

Dobry, dopasowany do potrzeb wózek inwalidzki znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych ruchowo oraz ich opiekunów, a nawet pozwala prowadzić aktywny tryb życia – pomimo ograniczeń. Aby tak się stało, musi jednak spełniać wymagania chorego i jego opiekuna, być przystosowany do typu niepełnosprawności (schorzenia) i funkcji, jakie ma pełnić. Dlatego w sklepie OCEAN ZDROWIA przygotowaliśmy szeroki wybór wózków inwalidzkich: ręczne, elektryczne i aktywne, przeznaczone dla dzieci oraz osób o specjalnych potrzebach (np. leżących). Wybieramy sprzęt wysokiej jakości, o przemyślanej i sprawdzonej funkcjonalności.

Aktywne filtry

Indeks: V300 30

 Wózek specjalny V300 30 Aluminiowy wózek ze stabilizacją głowy i pleców z odchylanym oparciem do 30°.  Wózek przeznaczony dla osób z niestabilnym tułowiem, szczególnie dedykowany dla pacjentów z paraliżem lub niedowładem czterokończynowym, trzykończynowym, dla osób po udarach.

Cena 2 857,00 zł
Więcej
Zapytaj o darmową wysyłkę

Indeks: PLEGO

PLEGO ma wszystko, czego potrzebujesz w składanym wózku elektrycznym i wiele więcej. Łączy prostotę i wygodę składanej składania, Plego oferuje mocny i stabilny napęd zapewniony przez silniki 200W, tylne koła PU gwarantują bezproblemowa jazdę bez narażenia na przebicie.

Cena 9 828,00 zł
Więcej
Zapytaj o darmową wysyłkę

Indeks: VERSO

Verso, ultra lekki , zwinny i wszechstronny wózek inwalidzki z napędem elektrycznym, który stawia na lekkość konstrukcji z zarazem konfigurowalność. Stworzony z połączenia trwałej aluminiowej ramy manualnego wózka z zaawansowanymi funkcjami napędu elektrycznego na tylnych kołach.

Cena 10 282,00 zł
Więcej
Zapytaj o darmową wysyłkę

Indeks: Klick Race Tetra

Wyposażony w specjalną kierownicę, która umożliwia korzystanie z przystawki napędowej przez osoby z tertraplegią. Rewelacyjne rozwiązanie technologiczne pozwala samodzielnie bez pomocy osób towarzyszących poruszać się w terenie górzystym przez osoby z porażeniami czterokończynowymi.

Cena 21 969,00 zł
Więcej
Zapytaj o darmową wysyłkę

Podstawowy wózek inwalidzki napędzany ręcznie

Wózki inwalidzkie ręczne to podstawowe rozwiązanie, które umożliwia bezpieczny i wygodny transport chorego oraz codzienne przemieszczanie się w domu i poza nim. Wózek napędzany jest ręcznie, przez samego użytkownika (obrót kół) lub jego opiekuna, osobę towarzyszącą (pchanie). Ręczny wózek aluminiowy lub stalowy z naszej oferty jest dostępny w wielu funkcjonalnych wariantach, w większości modeli producenci uwzględniają takie rozwiązania jak:

 • szeroki wybór rozmiarów siedziska,
 • kilka ustawień wysokości i głębokości siedziska,
 • regulowane i odchylane podnóżki i podłokietniki,
 • blokada antywywrotowa,
 • hamulce dla opiekuna/osoby towarzyszącej,
 • wygodna poduszka na siedzisko i oparcie,
 • kompaktowe składanie wózka.

A dodatkowo niektóre nowoczesne wózki inwalidzkie skonfigurujemy według potrzeb poprzez wybór różnorodnych opcji, np. pasa trzymającego nogę w kostce, pasa odwodzącego, kamizelki stabilizującej, poduszki przeciwodleżynowej czy praktycznej torby na zakupy. Dla osób cięższych niż przeciętnie przygotowaliśmy stabilny wózek rehabilitacyjny na podwójnym krzyżaku. A ponadto w ofercie znajdują się niezwykle wygodne, aluminiowe lekkie wózki inwalidzkie, które jeszcze łatwiej się prowadzi i transportuje. Aluminiowy wózek inwalidzki jest równie praktyczny, trwały i funkcjonalny jak stalowy, główną różnicą jest niższa waga, która potrafi spaść nawet poniżej 10 kg.

Wózek przeznaczony dla osoby niepełnosprawnej samodzielnej i aktywnej

Osobom, którym stan zdrowia uniemożliwia chodzenie, ale które pozostają aktywne i samodzielne, proponujemy wózki inwalidzkie elektryczne. Już bez pomocy opiekuna i w zasadzie bez żadnego wysiłku chory sprawnie się porusza – i maksymalnie korzysta z życia, pomimo swojej niepełnosprawności. Przygotowaliśmy modele typowo pokojowe bądź terenowe i łączące oba typy wózka, a część dodatkowo się składa, ułatwiając transport w samochodzie. W wersji z elektrycznym napędem są dostępne również wózki inwalidzkie specjalne, m.in. multipozycyjne i z automatyczną regulacją na pilota (świetnie rozwiązanie dla chorych z trzy- lub czterokończynowym porażeniem), które niezwykle ułatwiają życie także opiekunom osób chorych.

Wózek inwalidzki elektryczny z oferty jest wyposażony (bądź można go doposażyć) w system LINX, czyli nowoczesną mikroprocesorową jednostkę sterującą. Umożliwia to stabilniejszą jazdę na trudnej nawierzchni (dywany, trawa, piasek i szutry) bez ciągłej uciążliwej korekcji kierunku dżojstikiem.

Nowoczesne wózki inwalidzkie dla osób aktywnych

W sklepie OCEAN ZDROWIA przygotowaliśmy także komfortowy wózek inwalidzki zaprojektowany z myślą o prowadzeniu aktywnego i dynamicznego trybu życia mimo zdrowotnych problemów. Wózki inwalidzkie aktywne są dostosowane do sprawnego poruszania się w terenie i omijania przeszkód – zarówno w domu, jak i na mieście czy w miejscach publicznych. Lekka konstrukcja wózka w połączeniu z opcją personalizacji (elementy dodatkowe wyposażenia) i regulacji (kąt i wysokość oparcia, środek ciężkości czy napięcie siedziska) zapewnia jednocześnie dużą swobodę ruchów i wysoki poziom bezpieczeństwa. Wózki aktywne polecamy w szczególności osobom pracującym, uczącym się, uprawiającym sport czy turystykę.

Szeroki wybór wózków inwalidzkich dla maluchów i osób o specjalnych potrzebach

Wózki inwalidzkie standardowe uzupełnia również oferta modeli specjalnych, dla osób o największych potrzebach – np. z niestabilnym tułowiem, leżących. Są to rozwiązania z pełną stabilizacją głowy i pleców, zintegrowanymi podporami pod stopy i łokcie, multipozycyjne bądź z funkcją wózka toaletowego. Można je doposażyć w dodatki takie jak np. stolik terapeutyczny, uchwyt na kroplówkę czy podstawka pod łydki. W osobnej kategorii zebraliśmy ponadto wózki inwalidzkie dla dzieci, nie tylko odpowiednio mniejsze, ale też przystosowane do potrzeb maluchów i ich rodziców, opiekunów. Bardzo istotną ich właściwością jest stabilizacja postawy od głowy po stopy. Dzięki temu spędzający na wózku inwalidzkim wiele czasu szkrab rozwija się prawidłowo, a ryzyko pojawienia się problemów z kręgosłupem zmniejsza się niemal do zera.

Nasze wózki ułatwiają życie osób niepełnosprawnych ruchowo, ich opiekunów, a przy tym (dzięki wysokiej jakości materiałom i wykonaniu) służą wiernie przez wiele lat. Zapraszamy do skorzystania z oferty i kontaktu – doradzimy w wyborze modelu.

Śledź nas na Facebooku