• Banner

  • Bezpieczne zakupy

    regulamin sklepu internetowego
  • Płatności

    Płatności
  • Paczkomaty Inpost

    Paczkomaty Inpost
Poduszki przeciwodleżynowe
Poduszka przeciwodleżynowa, poduszka do wózka inwalidzkiego

Poduszki przeciwodleżynowe

Poduszka przeciwodleżynowa to bardzo ważne akcesorium dla wszystkich chorych i niepełnosprawnych, którzy spędzają większość czasu w pozycji siedzącej. Minimalizuje ryzyko powstania odleżyn – rozkłada ciężar ciała, nacisk kości na tkanki miękkie oraz wspiera prawidłowy przepływ krwi. Poduszki antyodleżynowe są także pomocne w stabilizacji pozycji chorego – i poprawiają codzienny komfort życia. W sklepie OCEAN ZDROWIA przygotowaliśmy sprawdzone i praktyczne wkładki do stosowania w wózku inwalidzkim, na krześle czy podłodze. Dzięki szeregowi funkcji i udogodnień wspierają zarówno chorych, jak i ich opiekunów.

Aktywne filtry

Indeks: VICAIR ANATOMIC BACK

Oparcie VICAIR® Anatomic to bardzo komfortowy, uniwersalny systemem, umożliwia optymalne pozycjonowanie i bardzo skuteczną redystrybucję ciśnienia. Gotowa do użycia od pierwszego zamontowania dzięki właściwości dynamicznego dopasowania powierzchni do kształtu pleców użytkownika

Cena 1 903,00 zł
Więcej
Zapytaj o darmową wysyłkę

Indeks: VICAIR MULTIFUNCTIONAL BACK O2

Doskonała redystrybucja ciśnienia, komfort oraz wsparcie powoduje, że poduszka  jest idealna w wielu sytuacjach. Może być używana przy wielu typach systemów oparć oraz w wózkach multipozycyjnych (til-in-space) z regulacją głębokości siedziska. Łatwa do zamontowania na wózku dzięki taśmom VELCRO.

Cena 1 903,00 zł
Więcej
Zapytaj o darmową wysyłkę

Indeks: VICAIR LIBERTY BACK

Pneumatyczna poduszka oparcia Vicair® Liberty zmienia oparcie twojego wózka ze standardowego na wyjątkowo komfortowe. W połączeniu z łatwym w instalacji oparciem z pasami VELCRO, poduszka oferuje dużą ulgę w poczuciu bólu oraz wsparcie postawy przy anomaliach anatomicznych.

Cena 517,00 zł
Więcej
Zapytaj o darmową wysyłkę

Indeks: PNEUMAT

Poduszka została zaprojektowana i wykonana w taki sposób, aby skutecznie zapobiegać powstaniu odleżyn i zapewnić maximum komfortu osobom zmuszonym do pozostania przez długi czas w tej samej pozycji. Poduszka zbudowana jest z elastycznych komór wypełnionych powietrzem i połączonych ze sobą.

Cena 1 932,00 zł
Więcej
Zapytaj o darmową wysyłkę

Indeks: Vicair PROFILE

Poduszka dedykowana osobom, które spędzają większość swojego czasu siedząc np. osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach, które  są w stanie zmieniać pozycję siedzenia i mają zwiększony problem z wysuwaniem się z wózka. Osoby starsze z problemami związanymi z narządem ruchu.

Cena 714,00 zł
Więcej
Zapytaj o darmową wysyłkę

Indeks: VICAIR ACTIVE O2

Poduszka zaprojektowana jest z myślą o użytkownikach wózków aktywnych. Jest kombinacją ergonomicznie ukształtowanej pianki i komórek SmartCells. Cztery tylne komory wypełnione komórkami SmartCells zapewniają wysoki poziom komfortu i ochrony skóry, odciążając kości miednicy i kość krzyżową.

Cena 1 224,00 zł
Więcej
Zapytaj o darmową wysyłkę

Indeks: 410 153

Poduszka wykonana z pianki nacinanej. Rozkłada równomiernie nacisk zmniejszając do minimum możliwość wystąpienia odleżyn. Przeznaczone do umieszczenia w wózku inwalidzkim lub krześle. Przynosi ulgę oraz zapewnia wysoki komfort.

Cena 55,00 zł
Więcej
Zapytaj o darmową wysyłkę

Poduszka przeciwodleżynowa – zdrowie i komfort osób chorych i niepełnosprawnych

Poduszka przeciwodleżynowa do siedzenia jest niezbędnym akcesorium dla chorych i niepełnosprawnych spędzających większość czasu w pozycji siedzącej. Zapobiegając powstawaniu bolesnych odleżyn, wspiera komfort życia poruszających się na wózku i ułatwia codzienną pielęgnację. Przynosi ulgę i zapewnia wygodę, pomagając choremu w codziennym życiu i staraniach o pozostanie aktywnym mimo ograniczeń. Zmniejsza nakłady czasu i pracy na opiekę nad osobą niepełnosprawną.

Poduszki antyodleżynowe nie tylko zapobiegają martwicy tkanek, ale także odciążają kręgosłup i ułatwiają przyjmowanie optymalnej pozycji. Doskonale zatem sprawdzają się również jako wsparcie terapii takich schorzeń jak skolioza, kifoza czy uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Poduszka na odleżyny – różne rozwiązania dla indywidualnych potrzeb

Każda poduszka antyodleżynowa działa podobnie – czyli zmniejsza nacisk na tkanki miękkie (i poprawia przepływ krwi), zapobiegając martwicy tkanek. Natomiast dzięki różnym materiałom, konstrukcjom i technologiom poszczególne produkty wpisują się w różne potrzeby chorych. Jednym z podstawowych, prostszych rozwiązań jest model typu „gofr” – czyli poduszka z nacinanej pianki. Bardziej zaawansowane akcesorium stanowi poduszka pneumatyczna. Składa się z komór, między którymi swobodnie przepływa powietrze. Jest dodatkowo dostępna także w wariancie multipozycyjnym: pasuje do oparć o różnych kształtach i regulowanych na głębokość siedzisk. Polecamy też ciekawe nowe rozwiązanie: poduszkę „aktywną”, z wbudowaną uprzężą, która chroni również podczas uprawiania sportu czy różnych aktywności na świeżym powietrzu. Wszystkie poduszki przeciwodleżynowe w ofercie są dostępne w różnych rozmiarach.

Zapraszamy na zakupy i do kontaktu z naszymi specjalistami: doradzimy i pomożemy dopasować produkty do indywidualnych potrzeb chorego.

Śledź nas na Facebooku