Dofinansowanie na stół rehabilitacyjny dla gabinetów fizjoterapii.

Dofinansowanie na stół rehabilitacyjny dla gabinetów fizjoterapii.

Dofinansowanie na stół rehabilitacyjny dla gabinetów fizjoterapii: na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu?

Gabinet fizjoterapii to miejsce, w którym dobrej jakości sprzęt odgrywa kluczowe znaczenie. Osoby planujące otworzenie działalności w tym zakresie bądź posiadające już własną firmę mogą starać się o szereg dofinansowań na sprzęt. W pierwszym wypadku warto złożyć wniosek o dotację z Powiatowego Urzędu Pracy. Jednym z warunków jest posiadanie statusu bezrobotnego.

O dofinansowanie na stół rehabilitacyjny mogą również starać się osoby zajmujące się zawodowo rehabilitacją osób niepełnosprawnych. W takim wypadku należy złożyć wniosek o dofinansowanie z PFRON - Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych . Działalność musi być prowadzona minimum przez okres dwóch lat.

Przeznaczenie stołu rehabilitacyjnego czyli początek poszukiwań

Dobrej jakości stół do masażu to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu rehabilitacyjnego. Jego wybór często okazuje się nie lada wyzwaniem – to podstawowe narzędzie pracy fizjoterapeuty, od którego w dużej mierze zależy komfort zarówno samego masażysty jak i pacjenta czy osoby niepełnosprawnej. Z tego właśnie względu podejmując decyzję o zakupie stołu rehabilitacyjnego powinniśmy zwrócić uwagę na kilka, dość istotnych szczegółów

Na samym wstępie należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu głównie będziemy go używać. Stół może być wykorzystywany tylko i wyłącznie do masażu jak również okazać się przydatny podczas terapii manualnej. Nierzadko stół rehabilitacyjny pełni funkcję kozetki w kinezyterapii. Znając odpowiedź na to pytanie, możemy przejść do dalszej części poszukiwań.

Ilość części, odpowiednie funkcje i materiał

Kolejnym, ważnym aspektem jest ilość sekcji. Stoły mogą posiadać od dwóch do nawet siedmiu części. W tym wypadku również należy wziąć pod uwagę przeznaczenie stołu. Gdy wykorzystywany on będzie do wykonywania masażu bądź będzie nam służył jako leżanka, wystarczającym rozwiązaniem okaże się zakup stołu 2 częściowego. W przypadku terapii manualnej, gdzie istotną rolę odgrywa wygoda pacjenta, warto zdecydować się na zakup stołu o większej ilości części.

Warto zaopatrzyć się w stół rehabilitacyjny posiadający funkcje takie jak regulacja wysokości. Może ona być manualna, hydrauliczna lub elektryczna, sterowana za pomocą pilota ręcznego lub/i nożnego. Dla wielu terapeutów istotne jest również, aby stół posiadał szeroki zakres regulacji leża do pozycji: leżącej, fotela, Pivota, Trendelenburga, Anty-Trendelenburga lub dowolnej kombinacji segmentów leża.

Stelaż stołów rehabilitacyjnych może być wykonany z drewna bądź aluminium. Drewno posiada swój urok i z pewnością wprowadzi do gabinetu odpowiednią atmosferę. Stelaż aluminiowy jest natomiast lżejszy i odporny na wilgoć.

Jeśli nie wiesz jaki stół wybrać, skontaktuj się z doradcą pod nr tel +48 73 27 777 27 lub pisząc maila na sklep@ocean-zdrowia.pl .

Śledź nas na Facebooku