Dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny

Dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny

Dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych

Dla osób niepełnosprawnych sprzęt rehabilitacyjny to niezbędny element, dzięki któremu mogą podnieść jakość swojego życia oraz umiejętność normalnego funkcjonowania. Niestety, często okazuje się, że zakup nowych urządzeń rehabilitacyjnych przekracza możliwości finansowe niektórych osób. W związku z tym, często decydują się one na kupno używanego sprzętu. Tymczasem okazuje się, że w przypadku osób niepełnosprawnych, część kosztów związanych z zakupem urządzeń rehabilitacyjnych może zostać pokryta przez PFRON.

Wystarczy złożyć wniosek o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Może ono przysługiwać wszystkim osobom niepełnosprawnym, mającym potrzeby wynikające z niepełnosprawności.

Na jakie urządzenia rehabilitacyjne można zdobyć dofinansowanie i jak się o nie starać?

Osoby niepełnosprawne mogą mieć sfinansowane aż 80 % kosztów zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. Muszą one jednak spełniać pewne warunki związane z kryteriami dochodowymi obowiązującymi w danym czasie, z którymi należy wcześniej dokładnie się zapoznać .

Dofinansowanie ze środków PFRON może dotyczyć sprzętów takich jak: rower rehabilitacyjny, łóżko rehabilitacyjne, orbiterek, bieżnia, stepper, stół rehabilitacyjny, kliny, wałki, klocki, maty, piłki oraz kostki rehabilitacyjne, materac rehabilitacyjny, rotor czy trenażer a także wózki inwalidzkie, wózki specjalne, pionizatory, rowery trójkołowe, podnośniki transportowo-kąpielowe i szyny podjazdowe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że lista sprzętu, który podlega dofinansowaniu stale może się rozszerzać o nowe pozycje. Z tego właśnie względu warto ją śledzić na bieżąco.

By ubiegać się o dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjne, należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z załącznikami. Potrzebne więc będą: kopia orzeczenia o niepełnosprawności oraz jej stopniu, aktualne zaświadczenie lekarskie, dokumenty zawierające informujące o cenie sprzętu, na który chcemy uzyskać dofinansowanie wraz z pieczątką oraz podpisem sklepu, kopia pełnomocnictwa oraz kopia dowodu osobistego. W przypadku niepełnosprawnych, którzy nie ukończyli 18 roku życia, konieczne również będzie dostarczenie kopii aktu urodzenia.

Jeśli nie wiesz jaki sprzęt lub model wybrać, skontaktuj się z doradcą, który pomoże w doborze odpowiedniego sprzętu, parametrów i opcji dodatkowych.

raty przez internet leasing przez internet

Śledź nas na Facebooku

raty przez internet leasing przez internet