Masz problemy z ciśnieniem? Mierz je codziennie!

Masz problemy z ciśnieniem? Mierz je codziennie!

Problemy ciśnieniowe są jednymi z najczęściej występujących u osób powyżej pięćdziesiątego roku życia. Wiele osób bagatelizuje sygnały alarmowe, które wysyła organizm i nie dba o siebie. Czasami wystarczy jednak tylko regularne mierzenie ciśnienia w domu, by móc kontrolować się i zapobiegać poważniejszym zmianom w organizmie.

Regularność to podstawa

            Aby dobrze funkcjonować z nadciśnieniem lub niedociśnieniem należy przede wszystkim mieć pod stałą kontrolą ciśnienie krwi w organizmie. Dlatego zakup dobrego ciśnieniomierza to podstawa, by móc regularnie i skrupulatnie notować wysokość tego parametru życiowego. Należy założyć sobie notes z datami, w których wpisywać będziemy wyniki pomiaru. Aby tego dokonać, należy jednak wybrać dobry ciśnieniomierz, gdyż niedoskonałe urządzenie może sprawić, że stracimy orientację co do stanu naszego zdrowia.

Cechy dobrego ciśnieniomierza

            Domowe ciśnieniomierze są niezwykle zróżnicowane. Z najtańszymi możemy spotkać się już od 40 złotych. Jednak bardzo często są one niedokładne i niewygodne w trakcie mierzenia. Szukając dobrego narzędzia do mierzenia ciśnienia warto zdecydować się na taki, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

  • Wybierzmy urządzenie z dużym wyświetlaczem LCD, by nie było problemu z odczytaniem wyniku w każdym momencie. To pomoże nam skupić się także na najważniejszych parametrach pomiaru.
  • Wygoda to kolejny aspekt, na który należy zwrócić uwagę. Ciśnieniomierz nie może być zbyt duży i ciężki, jeśli chcemy mieć go zawsze przy sobie na wakacjach czy w podróży. Jednak musi mieć swoją wielkość, by móc skutecznie pokazywać nam wyniki i prezentować je zbiorczo.
  • Dobrze, gdyby maszyna była wyposażona w pamięć wyników. W ten sposób będziemy mogli wrócić do niektórych pomiarów, np. gdy zapomnimy zapisać czegoś w dzienniku lub będziemy chcieli zweryfikować wyniki.
  • Dodatkowe wskaźniki, jakie może mieć ciśnieniomierz to choćby wskaźnik arytmii serca, który pokazuje jak zachowuje się serce w trakcie mierzenia. Dzięki temu lepiej wiemy czy jego praca była spokojna i trwała, czy rwana i burzliwa.

Naramienny czy nadgarstkowy

            Do użytku domowego bardzo często wybieramy ciśnieniomierze nadgarstkowe i nie jest to zła decyzja. Dziś są one skuteczne i precyzyjne i nie przekłamują wyników jak dawniej. Większe ciśnieniomierze naramienne działają być może nieraz nieco skuteczniej, ale są mniej mobilne i trudne do zabrania w podróż. Jeśli nie możemy rozstawać się z ciśnieniomierzem, to może być to kłopotliwe. Faktem jest, że niektóre ciśnieniomierze naramienne posiadają także dodatkowe funkcje, takie jak EKG serca, wykrywanie migotania przedsionków oraz skurczy dodatkowych.

            Problemy z ciśnieniem nie są niczym szczególnym. Nie da się ukryć, że dotyczą coraz większej ilości osób po pięćdziesiątce, ale nie tylko. Generalnie w każdym domu ciśnieniomierz być powinien, by w odpowiednim momencie móc szybko zdiagnozować stan zdrowia serca i zdecydować czy należy niezwłocznie udać się do lekarza. Dlatego warto wybrać ciśnieniomierz, który będzie pasował nam i naszej rodzinie.

raty przez internet leasing przez internet

Śledź nas na Facebooku

raty przez internet leasing przez internet