Fotele masujące- relaks w pracy, przyjemność w domu

Fotele masujące- relaks w pracy, przyjemność w domu

Fotele masujące- relaks w pracy, przyjemność w domu

Rynek powoli dostrzega potrzebę relaksu od codziennych problemów w codzienności. Choć fotele do masażu nie są już produktem nowym, to niewątpliwie ich obecność w nowym modelu Forda dziwią. Specjalne technologie odpowiadać będą za właściwe napełnianie się poduszek, które wymasują zmęczone plecy kierowcy. Ale o swój komfort możesz zadbać nie tylko w aucie. Czy w pracy, czy w domu szansą na przyjemność może być stacjonarny fotel masujący. Czy warto go kupić?

Różne rodzaje foteli masujących

Zanim przejdziesz do decyzji, jaki fotel masujący wybrać i gdzie go postawić, warto, byś miał świadomość, jakie są rodzaje foteli. Przede wszystkim ich podstawowa funkcja to wygoda siedzenia. Są tak przyjemnie zrobione i wyprofilowane, że nie potrzeba dodatkowych elementów, by poczuć się wygodnie.

Jeśli chodzi o fotel do masażu, kluczem jest decyzja, czy będzie to fotel do masażu całego ciała czy tylko jego fragmentu. Może mieć bowiem osobne partie masujące nogi, może wysuwać się i kłaść dla większej wygody oraz dodatkowo masować kark i głowę. Wszystkie te parametry powinieneś wziąć pod uwagę, jeśli zależy Ci na fotelu masującym najwyższej jakości.

Czy każdy może skorzystać?

Zasadniczo wykorzystanie fotela masującego jest nieograniczone. Oznacza to, że niezależnie, czy stoi w domu i służ domownikom, czy też jest elementem wyposażenia biura, może on służyć dokładnie tak samo każdemu. Oczywiście jeśli odpowiednio dobierzesz jego wielkość i funkcje.

Jednak nie zawsze korzystanie z takiego rozwiązania jest wskazane. Generalnie jest to urządzenie bezpieczne i całkowicie pozbawione negatywnych konsekwencji. W niektórych przypadkach jednak odradza się korzystanie z masażu.

„Najczęściej spotykane przeciwwskazania do masażu na fotelu masującym to:

  • wysoka gorączka

  • złamania kości

  • skaleczenia w miejscach prowadzenia masażu

  • żylaki nóg

  • ciąża lub menstruacja

  • świeże rany pooperacyjne

  • wszczepione rozruszniki, by-pasy lub inne aparaty elektryczne

  • uraz kręgosłupa

  • nowotwór”.1

Jak więc widać, nie ma poważnych przeciwskazań, by korzystać z tego rozwiązania.

Korzyści nie tylko zdrowotne

Jednak w przypadku zakupu fotela masującego dla firmy, nawet jako fotela dodatkowego w gabinecie, możemy pomyśleć o jeszcze jednym aspekcie. Wiele osób szuka sposobu na wydanie pieniędzy pod koniec roku. Chce w ten sposób wykorzystać okazję. Dlatego zakup takiego fotela firmowo może być okazją do poprawy stanu zdrowia, sprawienia sobie przyjemności czy rozwiązania kwestii opłat.

Fotele masujące mogą być wykorzystywane w różnych sytuacjach. Dobrze jest jednak najpierw wybrać odpowiedni model. Zwrócić uwagę trzeba na wagę i wielkość osób, które będą mogły korzystać z takiego mebla. Jego rozmiar powinien być dopasowany, tym bardziej, jeśli zdecydujesz się na zakup fotela z opcją masowania nóg. Wystarczy jednak dobrać model i przyjemność będziesz mieć na każde skinienie.

Śledź nas na Facebooku