Profesjonalne stanowisko do manicure

Profesjonalne stanowisko do manicure

Profesjonalne stanowisko do manicure, czyli jak zadbać o właściwe wyposażenie

Dbanie o tzw. know-how jest niezwykle ważne w zawodzie kosmetologa. Jednak prowadzenie salonu piękna, salonu kosmetycznego czy innego tego rodzaju miejsca to nie tylko wiedza, w jaki sposób wykonywać odpowiednie zabiegi, ale także właściwy sprzęt. Bez niego nie ma możliwości, by zawalczyć o klienta. Jak więc profesjonalnie doposażyć takie stanowisko?

Pamiętaj o przestrzeni

Warto wiedzieć, że wykonywanie zabiegów z zakresu pedicure czy manicure to jedna z najpopularniejszych usług w Polsce. Rezerwacje wizyt „na paznokcie” obejmuje 20% wszystkich usług z zakresu zdrowia i higieny1. Doskonale idzie jednak tylko tam, gdzie stanowisko jest osobno, oddzielone i daje komfort klientkom. Dlatego zmieniając swój zakład lub otwierając nowy zapamiętaj, że kluczem do dobrze zaaranżowanej przestrzeni będzie stosowne odosobnienie stanowiska pedicure czy manicure. Jednak warto pamiętać, że to nie tylko biurko i lampa, ale i wiele więcej.

Wygoda klientek – podstawowe meble

Wyposażenie zacznij od kilku kluczowych elementów. Mowa tu o fragmentach mebli i przydatnych przedmiotów wokół stołu. Przede wszystkim kluczem jest stolik ze specjalną podpórką na rękę oraz odpowiednio regulowaną lampą LED (ewentualnie UV). W całym zestawie powinny się także znaleźć:

  • Szafka z szufladami pod ręką,

  • Kosz na śmieci;

  • Wygodny i luksusowy fotel dla klientek;

  • Taboret z oparciem dla pracowników stanowiska;

  • Półka na lakiery i inne akcesoria;

  • Pochłaniacz pyłu.

  • Odpowiednio zamontowana, mobilna lupa.

Tak zaaranżowaną przestrzeń można właściwe doposażyć, ale ta baza miejsca do przechowywania, wyrzucania odpadów oraz pracy i komfortu klientek jest niezwykle ważna i odpowiada za sukces zakładu.

Dodatki i akcesoria niezbędne na stanowisko pedicure, manicure

To jednak nie wszystko. Do bazy, wydzielonej odpowiednią ilością przestrzeni, należy dodać także odpowiednie akcesoria i kosmetyki. Warto poświęcić chwilę ich jakości, bowiem od nich także zależy wiele. Wybieraj naturalne, pochodzące od sprawdzonych dostawców i renomowanych firm.

Ważne są dodatkowe urządzenia, takie jak frezarka, frezy do skórek, pilniki i polerki o różnej ziarnistości oraz cążki do skórek. Zadbaj także o to, by zawsze były świeże i sterylizowane, dlatego przyda Ci się sterylizator oraz środki opatrunkowe oraz środki dezynfekujące. Lakiery, żele i inne kosmetyki umieść w odpowiednich miejscach na widoku. Część wyposażenia, w tym narzędzia czy środki chemiczne, możesz schować w szufladach. Jeśli prowadzisz gabinet pedicure warto zainwestować w brodzik do pedicure, który sprawi, że klientki będą miały dużo większy komfort poddawania się zabiegom. Pamiętaj, że nie warto oszczędzać na wielu przedmiotach wyposażenia gabinetu kosmetycznego, bowiem zemści się to bardzo szybko.

Śledź nas na Facebooku